MASQUERADE
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

MASQUERADE

Londyn nocą
 
IndeksSzukajLatest imagesZalogujRejestracja

 

 Jak zakładać i oznaczać nowe wątki

Go down 
AutorWiadomość
Admin
Admin
Admin


Liczba postów : 9
Join date : 18/08/2015

Jak zakładać i oznaczać nowe wątki Empty
PisanieTemat: Jak zakładać i oznaczać nowe wątki   Jak zakładać i oznaczać nowe wątki EmptyWto Sie 18, 2015 10:19 pm

Po pierwsze:
Na forum odchodzimy od częstego na PBFach mnożenia lokacji. Nie znajdziecie tu miejsc rozwidlających się na tysiące małych, np. Park > Ławeczka przy fontannie, Samotne drzewo, Fontanna, Deptak itp. (Przykład wymyślony na poczekaniu.) Zamiast tworzenia kilkunastu miejsc w jednej lokacji, każdy nowy temat w budynku ma tytuł sesji, jaka będzie w nim rozgrywana. Nie narzucamy Ci konkretnego sposobu na tytułowanie wątku: użyj wyobraźni! Ułatwi to w znaczący sposób odnajdywanie interesującego nas wątku, a także zniweluje ryzyko tłoku w tematach.

Przykładowe tytuły:
Szukając pana Straussa
Rytuał? Oczywiście!
Małą przysługa
Herbatka przed świtem

I tak dalej. Puść wodze wyobraźni, twórz tytuły zabawne albo poważne, ale pamiętaj - to Ty będziesz grał w danym temacie. Uczyń go brzmiącym tak, byś miał ochotę w nim pisać i by każdy, kto go przeczyta, chciał koniecznie wiedzieć, co jest w środku.


Po drugie:
Zapewne znane Ci jest to uczucie, gdy masz ochotę z kimś popisać, ale nie wiesz, z kim, jak i gdzie. Albo masz pomysł i chęci, ale wstydzisz się wysyłać do kogo popadnie PW z pytaniem "Zrobisz ze mną sesję?". By na naszym forum nie pojawiały się takie problemy, każdy zakładany temat musi być oznaczony w odpowiedni sposób.

Oznaczenia są 3:
W - od Wolne - co oznacza: każdy, kto ma ochotę, może dołączyć do mojego wątku i pisać ze mną.
PW - od Pół-Wolne - co oznacza: jeśli chcesz pisać ze mną w tym wątku, napisz do mnie PW, ustalimy szczegóły.
Z - od Zamknięte - co oznacza: ustaliłem już z kimś, że będziemy pisać razem, dlatego nie możesz dołączyć do naszego wątku, a jeśli bardzo chcesz, napisz PW, zobaczymy, co da się ewentualnie zrobić.

Oznaczenie należy wpisać za tytułem sesji, a w momencie, w której się ono zmieni (np. do wątku W ktoś dołączył i nie potrzebujesz więcej osób), należy zedytować tytuł wątku (w tym wypadku zamieniasz W na Z). Ta prosta reguła pozwoli sprawnie rozpoczynać nowe sesje. Zakładając temat pamiętaj, by uczynić go jak najbardziej atrakcyjnym i ciekawym dla innych, by każdy chciał się do Ciebie przyłączyć!
Powrót do góry Go down
https://maskarada.forumpl.net
 
Jak zakładać i oznaczać nowe wątki
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
MASQUERADE ::  :: Pierwsze kroki-
Skocz do: